Doprava na Slovensko

 

 

Kabelky W.Valentino

 

Kabelky P.Cardin

 

Tašky AdidasOrigináls

 

Tašky Converse

 

Tašky Diesel

 

Kabelky Benetton

 

Kabelky David Jones

 

Kabelky Oilily

 

Kabelky PussyDeluxe

 

Tašky Dunlop

 

Tašky Desigual

 

Kabelky Daiersi

 

Kabelky Gianni Conti

 

Kabelky RoccoBarocco

 

Kabelky S.Fiorentino

 

Kabelky Gussaci

 

Tašky Lonsdale

 

Kabelky Seka

 

Tašky Enrico Benetti

 

Tašky Vive Maria

 

Batohy

 

Aktovky

 

Cestovní tašky

 

Rukavice

 

Peněženky

 

Pásky

 

Rc letadla

 

Rc vrtulníky

 

Rc auta

 

    Doporučujeme!!!

        Rc modely

 

www.rc-rcmodely.cz

Rc modely , auta ,

letadla , tanky

Vrtulníky na dálkové ovládání

Kabelky , peněženky

Kabelky-fashion.cz

 Staňte se našim fanouškem na Facebooku. Prodáváme kabelky i na Facebooku!

 

Belona Facebook, kabelky, parfémy, pásky. Prodej kabelek, staňte se fanouškem.

 Belona.cz
on Google+

 


 


Follow us on Pinterest Follow Me on Pinterest

Historie parfemů

 


O slovu parfém

 

Slovo parfém pochází z latinského výrazu per fumum neboli kouřem. Parfumerie, umění vyrábět parfémy, se poprvé objevila ve starověké Mezopotámii, dále ji potom rozvíjeli Římané a země Blízkého východu. Prvním parfumérem, o němž existují historické záznamy, byl Tapputi, o němž se zmiňuje mezopotámská klínopisná tabulka z druhého tisíciletí př. n. l.

 


Nejstarší parfémy a vůně na světě

 

Zatím nejstarší parfémy a vůně na světě se archeologům podařilo objevit v Pyrgu na Kypru. Jsou více než 4000 let staré a byly nalezeny ve výrobně parfémů spolu s destilačními přístroji, miskami na mísení směsí na parfémy, trychtýři a flakony. Složkami tehdejších parfémů byly byliny a koření, např. koriandr, myrta, bergamot, pryskyřice stromů.Parfémy a jejich cesta do Evropy

 

Do Evropy se parfumerie dostala ve 14. století, především díky rozvoji obchodu s arabským světem. První moderní parfém vznikl v Uhersku. Parfém byl vytvořen na přání uherské královny Alžběty jejím dvorním alchimistou pravděpodobně v roce 1370 z vonných olejů rozpuštěných v alkoholovém základu a stal se známým po celé Evropě jako "Uherská voda". Rozvoj parfumerie nastal v renesanční Itálii, později ve Francii. Z Francie se rychle stalo evropské centrum výroby parfémů a kosmetiky a je jím až do současnosti.Rukavičkáři a parfuméři

 

K velkému rozmachu parfumerie došlo v 17. století; v roce 1656 vznikl cech rukavičkářů a parfumérů. Tato dvě odvětví spolu úzce souvisela, neboť parfémy se používaly k vonění rukavic, aby pomohly zamaskovat pach nedokonale zpracované kůže. Největší obliby dosáhly parfémy na dvoře krále Ludvíka XV., zvláště jeho milenka Madame de Pompadour si objednávala velké zásoby vůní a král vyžadoval, aby jeho komnaty každý den voněly jiným parfémem.

 

V 19. století byly vyrobeny první chemické vonné látky a parfuméři už nebyli odkázaní pouze na přírodní ingredience. Prvním parfémem, který kombinoval přírodní a uměle vyrobené vonné látky, byl pravděpodobně Jicky parfuméra Aimé Guerlaina z roku 1889.